FINES slovenský výrobca nábytku Ι sedačky, postele

Výber vhodného kresla

  • 50 čítaní / zobrazení
ZAČÍNAME S VÝBEROM

Aký druh nábytku vás napadne pri predstave ideálneho relaxu pri knihe, pred televíziou, pri počúvaní hudby či potrebe odreagovania sa a relaxe po náročnom dni? Okrem postele, je druhým v poradí kreslo.  Kedysi sa kreslá nachádzali v každej domácnosti, zvyčajne patrilo najstaršiemu členovi, kde si mohol fajčiť svoju fajku alebo štrikovať a hlavne preto, aby mal najviac pohodlia. A dobrou správou je, že sa opäť vracia späť do našich interiérov. Okrem pohodlnosti prispieva aj k celkovej estetike miestnosti, či už obývacej izby alebo i spální. Áno, kreslá v súčasnosti veľa dizajnérov umiestňuje priamo do spálni. Stáva sa miestom, kde môže človek meditovať, relaxovať, mamičky ocenia pohodlie napríklad i pri kŕmení detí. Je to proste miestom na relax osamote.

NEPODCEŇUJTE FARBU!

Ladiť či neladiť so sedacou súpravou v obývačke? To je otázka! Pre ucelený vzhľad celej miestnosti sa odporúča samozrejme ladiť, aby bola vytvorená jednotná atmosféra. Ocenia to hlavne konzervatívnejšie osobnosti, ktoré si radšej miestnosť ozdobia výraznejšími doplnkami s možnosťou obmieňania. Keď chcete byť aspoň malým rebelom, je vhodné aby kreslo ladilo aspoň farbou a materiálom, ale zvoľte si iný dizajn. Pre tých odvážnejších, ktorí majú radi dynamiku priestoru je  tu možnosť odviazať sa a jednoducho neladiť. Iný dizajn, či len iná farba dokážu oživiť a zdôrazniť celý priestor bez monotónnosti. Celá miestnosť získa takýmto kusom nábytku úplne iný dych a rozmer.

ROZDELENIE KRESIEL

Kreslá môžeme rozdeliť do niekoľkých základných kategórií: klasické ušiaky, moderné kreslá, retro kresla, kreslá ako súčasť sedacej súpravy a masážne kreslá.

  • Ušiakové kresla sú extrémne pohodlné vďaka vysokým opierkam, tzv. ušiakom. Zvyšujú komfort pre hlavu a ramená.  
  • Moderné kreslá majú sofistikované a moderné tvary. Ich dizajn je často minimalistický ale podporuje trendy v aktuálnej dobe. Nezabúdajte že časom sa z moderného kresla môže stať i retro kreslo.
  • Retro dizajn je inšpirovaný minulosťou. Často sa objavuje kombinácia s drevom, ako napríklad drevené opierky na ruky, niekedy ide priamo o hojdacie kreslá.
  • Kreslá, ktoré sú súčasťou sedacích súprav s ňou samozrejme 100% ladia. Výhodou je rovnaká výška sedenia i celková celistvosť obývacej izby. Zvyčajne majú klasické tvary.
  • Masážne kreslá sú samostatnou kategóriou, zvyčajne sa nedajú celkom dobre zladiť s interiérom, lebo sú ponúkané len v určitých ľahko udržiavaných materiáloch. Ale na druhej strane, kto by nechcel mať doma svojho súkromného maséra.

NA ZÁVER

Okrem štýlov je vhodné sa zamerať na materiály a farebnosť. Pri kožených kreslách niekoho odradí nielen ich cena, ale aj prvotný pocit pri kontakte kože na kožu. Na trhu sú rôzne alternatívy v podobe poťahových látok. Je vhodné si zvoliť ľahko udržiavateľnú látku, nakoľko o pohodlné kreslo sa budú vo vašej domácnosti zvádzať boje. Kreslá sú jednoducho dokonalým doplnkom pre akúkoľvek miestnosť, takže ak máte na to priestor smelo do toho.