FINES Slovenský výrobca nábytku Ι Nakupujte online

Kreslo - výborný sluha

  • 101 čítaní / zobrazení

KRESLÁ

Aký druh nábytku vás napadne pri predstave ideálneho relaxu pri knihe, pred televíziou, pri počúvaní hudby či odreagovaní sa a relaxe po náročnom dni? Okrem postele, je druhým v poradí kreslo.  Kedysi sa kreslá nachádzali v každej domácnosti a zvyčajne patrilo najstaršiemu členovi rodiny. Tu si mohol starý otec pobafkávať svoju fajku, alebo babka mohla pokojne relaxovať pri večernom štrikovaní a jedným okom mohli pozerať von z okna.

Dobrou správou je, že sa opäť vracia späť do našich interiérov. Okrem pohodlnosti prispieva aj k celkovej estetike miestnosti, či už obývacej izby alebo spálni. Áno, kreslá v súčasnosti veľa dizajnérov umiestňuje priamo do spálne. Stáva sa miestom, kde môže človek meditovať, relaxovať, mamičky ocenia pohodlie napríklad pri kŕmení detí. Je to miestom na zaslúžený relax osamote, ktorý priznajme si, potrebuje niekedy každý z nás.

Ladiť či neladiť so sedacou súpravou v obývačke?

To je otázka! Pre konzistentný vzhľad celej miestnosti sa odporúča samozrejme ladiť, aby bola vytvorená jednotná atmosféra. Ocenia to hlavne konzervatívnejší zákazníci, ktoré si radšej miestnosť doladia výraznejšími doplnkami s možnosťou obmieňania. Keď chcete byť aspoň malým rebelom, je vhodné, aby kreslo ladilo aspoň farbou a materiálom, ale zvoľte si iný, solitérny dizajn kresla, ktorý každého upúta už na prvý pohľad. Pre tých odvážnejších, ktorí majú radi dynamiku priestoru je  tu možnosť odviazať sa a jednoducho neladiť. Iný dizajn, či len iná farba dokážu oživiť a zdôrazniť celý priestor bez monotónnosti. Celá miestnosť získa takýmto kusom nábytku úplne iný dych a rozmer.

Rozdelenie kresiel

Kreslá môžeme rozdeliť do niekoľkých základných kategórií: klasické ušiaky, retro kreslá, kreslá ako súčasť sedacej súpravy a relaxačné a masážne kreslá.

  • Ušiakové kreslá sú extrémne pohodlné vďaka vysokým opierkam, tzv. ušiakom. Zvyšujú komfort pre hlavu a ramená. Výborne sa  nich číta alebo pozerá televízia.  
  • Retro dizajn je inšpirovaný minulosťou. Často sa objavuje kombinácia s drevom, ako napríklad drevené opierky na ruky, niekedy ide priamo o hojdacie kreslá. Prípadne kreslá bez dreva s hlbokým sedením a hranatým dizajnom.
  • Kreslá, ktoré sú súčasťou sedacích súprav s ňou samozrejme ladia na 100 %. Ako sme už spomínali vyššie, vytvárajú konzistentný konzervatívny dizajn celej obývačky.
  • Relaxačné a masážne kreslá sú samostatnou kategóriou. Treba tu rátať s tým, že dizajnovo sa bude ťažšie ladiť so zvyškom miestnosti. Tieto kreslá majú v sebe zabudovaný masážny systém, alebo majú polohovací mechanizmus, buď mechanický alebo elektrický. Ale keď sa posadíte do svojho kresla, určite Vás nebude zaujímať nič iné, len príjemná masáž a relax, ktoré kreslo poskytuje.

Už ste si vybrali to pravé kreslo pre Vás?

Okrem štýlov je vhodné sa zamerať na materiály a farebnosť. Pri kožených kreslách niekoho odradí nielen ich cena, ale aj prvotný pocit pri kontakte kože na kožu. Na trhu sú rôzne alternatívy v podobe poťahových látok. Je vhodné si zvoliť ľahko udržiavateľnú látku, nakoľko bude pohodlné kreslo využívané denno-denne každým členom rodiny. Kreslá sú jednoducho dokonalým doplnkom pre akúkoľvek miestnosť, takže ak máte na to priestor smelo do toho.

 späť na blog o bývaní a nábytku