Slovenský nábytok do každej domácnosti Ι FINES.sk

Poťahové látky z recyklovaných PET fliaš

  • 78 čítaní / zobrazení

MYSLIME EKOLOGICKY

Do našej ponuky sme zaradili vybrané rady poťahových látok, ktoré sú vyrobené z recyklovaných PET fliaš. Náš krok je tiež dôkazom toho, že sa snažíme myslieť ekologicky aj pri výrobe nábytku. 

Naše hodnoty, aj to, čo reprezentujeme, čomu veríme a na čo máme vplyv, nás poháňa k tomu, aby sme boli vedomými tvorcami budúcich riešení. Zvolená cesta vývoja recyklovaných produktov je vedomá a správna cesta. Pripoj sa k nám, napríklad výberom práve tejto recyklovanej poťahovej látky na očalúnenie postele alebo sedačky.

Inteligentná udržateľnosť

Pre bližšiu predstavu, z 37 kusov plastových PET fliaš sa vyrobí bežný meter poťahovej látky rPES a orientačne sa na štandardne veľkú sedačku použije 10 metrov látky - zaujímavé, však? 

Zjednodušený proces výroby látky rPES z recyklovaných PET fliaš

  • PET fľaše sa rozomelú na drobné čiastočky.
  • Drobné čiastočky sa opakovane roztavia, filtrujú a potom odstreďujú do nití
  • Následne sa vyrobí látka

Vlastnosti látky z recyklovaných PET fliaš

Látka z recyklovaných PET fliaš - tzv. rPES má takisto výborné úžitkové a odolné vlastnosti ako štandardný polyester PES.

Prezentované poťahové látky vynikajú týmito vlastnosťami:

  • EASY CLEAN - zabezpečuje jednoduchú údržbu, resp. čistenie látky
  • PET FRIENDLY - odolná proti pazúrikom vašich domácich miláčikov (nevyťahujú sa očká z látky). Ľahko sa odstraňujú z poťahu zvieracie chlpy, prípadne špina.
  • WATER REPELLENT - poťahový materiál absorbuje tekutinu až po dlhej dobe, takže je možné ju rýchlo odsať obrúskom alebo handričkou a zamedziť znečisteniu.

Výroba recyklovaného polyesteru z PET fliaš má oproti štandardnej výrobe polyesteru menší dopad na našu prírodu a  zanecháva menšiu uhlíkovú stopu.

Uvedené údaje sú v porovnaní s pôvodným postupom výroby polyesteru.

Ak by ste mali záujem o čalúnený výrobok práve v tejto poťahovej látky, radi Vám aj osobne predstavíme tieto vzorky látok v predajni nábytku v Žiline a v Bratislave. V predajniach je vystavený aj výrobok vyvzorovaný z recyklovanej látky. Sami môžete na výrobku vidieť, že sa nie je čoho báť, na mieste si môžete vyskúšať vlastnosti látky alebo pocit látky na dotyk. Radi Vás v predajniach privítame a bližšie Vám látky odprezentujeme. Na komunikáciu môžete využiť aj email eshop@fines.sk, firemný chat alebo telefónne čísla na naše predajne

 späť na blog o bývaní a nábytku