Slovenský nábytok do každej domácnosti Ι FINES.sk
  • 83 čítaní / zobrazení

Vyberáme nočný stolík do spálne

V našich zemepisných šírkach je zvykom, že v spálni nemôže pri posteli chýbať nočný stolík. A prečo nie? Je úžasným partnerom, ktorý podtrhne celkový vzhľad spálne, ale slúži i ako odkladací priestor. Obvykle sa v spálni nachádzajú v páre a sú umiestnené na stranách postele, aby každý z partnerov mal svoj vlastný priestor, napríklad na knihy, lieky, nočné lampy či iné tajomstvá a hlavne, aby mal k nim ľahký prístup počas dňa i noci.  

Materiály

K čalúneným posteliam sa samozrejme hodí primárne čalúnený nočný stolík. Zvyčajne je ladený v rovnakom odtieni, ako je i posteľ - ale nie je to podmienkou! Závisí len od vašej odvahy a citu pre dizajn. Pre čalúnených stolíkoch je na zváženie prikúpiť si sklenený vrchný plát, ktorý zabráni jeho znečisteniu, napríklad od pohára vody a uľahčuje jeho údržbu. Masívna posteľ si priam žiada nočné stolíky vyrobené z masívu. Nevýhodou je iba ich váha ale zato oceníte 100% stabilitu. Farebnosť pri tomto type stolíkov doladíte k posteli na základe vzorkovníka morenia. Taktiež pri posteli z lamina sa ľahko kombinujú lamino stolíky v rovnakom odtieni postele. Niekedy aj malá zmena detailov dokáže spraviť veľký zmenu v dizajne, napríklad zmena farby úchytky.

Do úvahy je tiež potrebné vziať rozmery miestnosti, či sa tam vôbec stolíky zmestia. Pre takého prípady sú na trhu aj nočné stolíky bez úložného priestoru v kompaktnejších rozmeroch.

Dizajn nočných stolíkov by mal samozrejme ladiť s celým interiérom. Nemal by zahltiť priestor, ale jednoducho do neho zapadnúť. A hlavne by mal vyhovovať len, a len vašim potrebám.

 späť na blog o bývaní a nábytku