FINES slovenský výrobca nábytku Ι sedačky, postele

Sú pohovky ešte "trendy"?

  • 83 čítaní / zobrazení

Pohovka je praktickým a hlavne multifunkčným pomocníkom v domácnosti, ktorý poskytuje dokonalé miesto kde možno skĺbiť oddych, zábavu alebo aj spánok. Výhodou rozkladacej pohovky je, že umožňuje využívať i malý interiér na maximum. V menších domácnostiach nahradí nie len sedaciu súpravu ale dokonca môže nahradiť i plnohodnotnú posteľ. Takmer všetky pohovky dostupné u nás sú vhodná aj na dlhodobé spanie. Do pohoviek sa montujú rôzne rozkladacie mechanizmy, od najjednoduchších výsuvov až po automat, ktorý značne uľahčuje celý proces rozkladu a pohovku je možné rozložiť „jedným prstom“, ako napríklad v pohovke Gremia.

Po praktickej stránke sa pohovka vyznačuje ľahko dostupným úložným priestorom, ktorý je vhodný na uskladnenie posteľnej bielizne, prikrývok, alebo aj hračiek, ktoré sa nájdu v každej domácnosti. Vďaka tomuto úložnému priestoru v pohovke môžete ušetriť miesto v byte, pretože nemusíte mať ďalší nábytok, ktorý zbytočne zmenší priestor.

Nielen samotná funkčnosť, ale i finálny výber dizajnu pohovky je dôležitý, nakoľko dotvára vzhľad a charakter miestnosti. K dispozícií je široká škála rôznych druhov poťahových materiálov a ich farebných prevedení, aby sa hodila ku každej farebnej škále interiéru. Pohovky sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sa ľahko udržiavajú a konštrukčne sú prispôsobené na celodennú záťaž - sedenie aj spanie. U nás nájdete nájdete množstvo dizajnov pohoviek, jednoduchých celočalúnených až po retro pohovky s masívnymi bokmi, ktoré naberajú na svojej obľube.

Pohodlnosť a ich príjemný vzhľad poskytuje používateľom plnohodnotného spoločníka. Opäť je potrebné zdôrazniť ich kompaktné rozmery, umožňujúce využívať už ich vyššie spomínané výhody bez toho aby zahltili celý priestor miestnosti. Skĺbením týchto výhod si môžete na pohovke užívať čas s rodinou, či s priateľmi, relaxovať i odpočívať pri dobrej knihe alebo televízii.

 späť na blog o bývaní a nábytku