Slovenský nábytok do každej domácnosti Ι FINES.sk
  • 156 čítaní / zobrazení

Vyberáme konferenčný stolík

Obývacia miestnosť bez konferenčného stolíka by nebola nikdy kompletná. Spolu so sedacou súpravou tvoria nerozlučnú dvojicu.  Stolík slúži počas bežných dní ako priestor na odloženie drobnej elektroniky, časopisov a počas návštev ako stolík na položenie nápojov a drobného občerstvenia.

AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY?

Pri výbere konferenčného stolíku treba dbať na:

  • výber materiálov
  • rozmer, tvar a veľkosť úložného priestoru

Najpredávanejšie stolíky v našich končinách sa najčastejšie vyrábajú z DTD lamino dosiek, kde nájdeme na výber množstvo dekorov a niekedy sú od pravého masívu takmer na nerozoznanie. Môžeme to nazvať aj rozumnou voľbou v pomere cena/výkon. Samozrejme sa predávajú aj stoly z masívu, ako je dub alebo buk. Moderná a žiadaná kombinácia je vrchný plát s kovovou podnožou v čiernom prevedení. Ďalšou možnosťou je ešte sklenený stolík, ktorý sa dá nájsť tiež v najrôznejších dizajnových prevedeniach.

Každý materiál má niečo pre a proti, a treba si uvážiť, čo je pre Vás to najvhodnejšie riešenie. Sklenený stolík bude vyžadovať údržbu každý deň, lamino a masív raz za čas. 

ŠTVORCOVÝ ČI OKRÚHLY

Či už štvorcový, okrúhly alebo obdĺžnikový tvar, je to len na Vás. Záleží od miestnosti, sedacej súpravy a vášho osobného pocitu. Stolíky majú niekedy viac políc, zásuvky, alebo odkladacie miesta, ktoré môžu byť v budúcnosti veľmi užitočné na skladovanie drobných každodenných vecí. Trendom dnešnej doby je pár stolíkov – väčší a menší, a keď jeden z nich nepotrebujete, jednoducho ho zasuniete pod ten väčší a neprekáža v miestnosti, šikovné riešenie, čo poviete.

ZHRNUTIE

Pri výbere dizajnu treba brať do úvahy interiér obývačky, tak aby v miestnosti stolík pekne zapadol z farebného hľadiska, či použitým materiálom. Konferenčný stolík dotvára dojem pre príjemné posedenie, slúži nám ako praktický doplnok a zútulňuje obývaciu izbu.  Preto by ste si mali vybrať práva taký, ktorý bez kompromisov vyhovuje vašim požiadavkám i celkovému štýlu miestnosti. Ak si s výberom neviete rady, radi Vás privítame v niektorej z našich podnikových predajní a náš vyškolený personál Vám ochotne pomôže. Nezabudnite si odfotiť priestor, kde vyberáte nový stolík, alebo iný nábytok - uvidíte, že výber bude o to ľahší.

 späť na blog o bývaní a nábytku