FINES slovenský výrobca nábytku Ι sedačky, postele

Vyberáme konferenčný stolík

  • 133 čítaní / zobrazení

Obývacia miestnosť bez konferenčného stolíka by nebola nikdy kompletná. Spolu so sedacou súpravou tvoria nerozlučnú dvojicu.  Stolík slúži počas bežných dní ako priestor na odloženie drobnej elektroniky, časopisov a počas návštev ako stolík na položenie nápojov a drobného občerstvenia.

AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY?

Pri výbere konferenčného stolíku treba dbať na:

  • výber materiálov
  • rozmer, tvar a veľkosť úložného priestoru

Najpredávanejšie stolíky v našich končinách sa najčastejšie vyrábajú z DTD lamino dosiek, kde nájdeme na výber množstvo dekorov a niekedy sú od pravého masívu takmer na nerozoznanie. Môžeme to nazvať aj rozumnou voľbou v pomere cena/výkon. Samozrejme sa predávajú aj stoly z masívu, ako je dub alebo buk. Moderná a žiadaná kombinácia je vrchný plát s kovovou podnožou v čiernom prevedení. Ďalšou možnosťou je ešte sklenený stolík, ktorý sa dá nájsť tiež v najrôznejších dizajnových prevedeniach.

Každý materiál má niečo pre a proti, a treba si uvážiť, čo je pre Vás to najvhodnejšie riešenie. Sklenený stolík bude vyžadovať údržbu každý deň, lamino a masív raz za čas. 

ŠTVORCOVÝ ČI OKRÚHLY

Či už štvorcový, okrúhly alebo obdĺžnikový tvar, je to len na Vás. Záleží od miestnosti, sedacej súpravy a vášho osobného pocitu. Stolíky majú niekedy viac políc, zásuvky, alebo odkladacie miesta, ktoré môžu byť v budúcnosti veľmi užitočné na skladovanie drobných každodenných vecí. Trendom dnešnej doby je pár stolíkov – väčší a menší, a keď jeden z nich nepotrebujete, jednoducho ho zasuniete pod ten väčší a neprekáža v miestnosti, šikovné riešenie, čo poviete.

ZHRNUTIE

Pri výbere dizajnu treba brať do úvahy interiér obývačky, tak aby v miestnosti stolík pekne zapadol z farebného hľadiska, či použitým materiálom. Konferenčný stolík dotvára dojem pre príjemné posedenie, slúži nám ako praktický doplnok a zútulňuje obývaciu izbu.  Preto by ste si mali vybrať práva taký, ktorý bez kompromisov vyhovuje vašim požiadavkám i celkovému štýlu miestnosti. Ak si s výberom neviete rady, radi Vás privítame v niektorej z našich podnikových predajní a náš vyškolený personál Vám ochotne pomôže. Nezabudnite si odfotiť priestor, kde vyberáte nový stolík, alebo iný nábytok - uvidíte, že výber bude o to ľahší.

 späť na blog o bývaní a nábytku